6. tř. VV

Londýn

27.04.2023

V posledních hodinách výtvarné výchovy jsme si povídali o významných místech v Londýně, ukazovali jsme si jejich fotografie, pouštěli videa. Na základě toho jsme vytvořili mapku centra Londýna s jeho pamětihodnostmi doplněnou o další věci, které jsou typické pro toto město. Za pár dní odjíždíme směr Londýn a těšíme se, že si vše prohlédneme naživo....

Pop-art

30.03.2023

V návaznosti na komiks jsme se věnovali pop-artovému umění. Žáci se seznámili s tvorbou Roye Lichtensteina a Andy Warhola. Právě díla A. Warhola se stala inspirací pro malby žáků.

Komiks

02.03.2023

Aktuálně se věnujeme komiksové tvorbě. Rozlišujeme různé druhy bublin, všímáme si držení těla a výrazů ve tváři hlavních hrdinů. Povídali jsme si i o tom, jak zaznamenat zvuky. V poslední hodině obdrželi žáci dvě políčka komiksu a jejich úkolem bylo vytvořit políčko, které by následovalo. Soustředit se měli na obrázek. Vybrat si mohli ze tří...

Piet Mondrian

09.02.2023

Tentokrát jsme se inspirovali jedním z obrazů P. Mondriana, konkrétně Kompozicí se žlutou, moudrou a červenou. Tyto barvy jsme použili v kresbě vázy s květinami.

Mona Lisa

02.02.2023

Další malíř, s jehož životem a dílem se žáci seznámili, je Leonardo Da Vinci. Jeho nejznámější obraz je bez pochyby Mona Lisa. Povídali jsme si o tom, co je na tomto obraze jedinečné, čím se liší od ostatních obrazů vzniklých v dané době. Poté jsme Monu Lisu oblékli do moderního kabátku.

Frida Kahlo

26.01.2023

V posledních hodinách výtvarné výchovy jsme se věnovali mexické malířce jménem Frida Kahlo. Povídali jsme si o jejím životě a ukazovali si některá její díla. Každý z žáků pak dostal kousek z jejího autoportrétu a ten překreslil. Nakonec jsme jednotlivé díly poskládali jako puzzle. Ve fotogalerii můžete porovnat náš výsledek s originálem.