Akce Základní školy Blatnice

 

 

 

 

Akce Základní školy Blatnice

1

Moje cesta na svět Plus

Dne 11. 3. 2019 proběhl v naší škole preventivní program Moje cesta na svět Plus. Zúčastnili se jej žáci 5. třídy. Program navazoval na prevenci v minulém školním roce. Tehdy proběhl program Moje cesta na svět. Zákonní zástupci žáků obdrželi předem informaci o obsahu programu a doma společně se svými dětmi vypracovali domácí úkol. Při vyplňování pracovního listu si s dětmi povídali o jejich dětství a děti si přinesly do školy svoji miminkovskou fotku.
Během programu se žáci dověděli informace o početí, vývoji miminka před narozením a prvních dnech po narození. Program trval dvě vyučovací hodiny a dětem se velmi líbil. Po skončení programu ještě dlouho o problematice diskutovali.

 


Moje cesta na svět Plus

Moje cesta na svět Plus

Moje cesta na svět Plus

 


2

Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

Úspěch našich žáků v okresním kole dopravní soutěže dne 11. 5. 2018.

Fotogalerie ZŠ Blatnice

Fotogalerie ZŠ Blatnice

Fotogalerie ZŠ Blatnice

 


3

Znakovka do škol

Dne 23. 11. 2017 proběhl projekt Znakovka do škol. Tohoto projektu se zúčastnili žáci 4. a 5. ročníku. Program organizoval Spolek neslyšících Plzeň. Žáci se zábavnou formou naučili jak komunikovat se sluchově postiženými lidmi. Na závěr dostali drobné dárky a Slovník znakového jazyka, který je určen dětem.

Foto zde


4

Projekt „Úspěšný start“

Učitelky Základní školy Blatnice připravily pro budoucí prvňáčky projekt s názvem „Úspěšný start“. Cílem tohoto projektu bylo usnadnit předškolákům přechod z mateřské školy do první třídy základní školy.
Projekt byl rozdělen do pěti lekcí. Poprvé se děti sešly 20. dubna, závěrečná lekce proběhla 18. května. Každé setkání trvalo 45 minut a bylo postupně zaměřeno na rozvoj řeči a myšlení, procvičování grafomotoriky, vytváření početních představ a na rozvoj sluchového a zrakového vnímání.
Předškoláci si formou hry procvičili správnou výslovnost a naučili se krátké říkanky. Předvedli svoji zručnost a fantazii při práci se stavebnicemi. Společně zpívali i cvičili. Všechny děti ukázaly, jak dovedou hezky sedět v lavici, umí správně držet tužku a dokáží pečlivě namalovat obrázek.
Předškoláci se snažili zadané úkoly splnit co nejlépe, a proto si každý na závěr odnesl domů vysvědčeníčko se samými jedničkami.

 

Foto zde

 


5

Ochutnávka exotického ovoce a zeleniny

V rámci projektu Ovoce a zelenina do škola se naše škola zapojila i do tohoto doprovodného programu – tzv. Ochutnávkový koš ovoce a zeleniny. Dne 26. 4. 2017 měli žáci 1. stupně možnost ochutnat různé druhy některých jak exotických, tak domácích produktů. Mezi ovocem, které ochutnávali, bylo jablko, kivi, žluté melouny, hrušky, ale např. také dračí ovoce, nashi, mochyně či karamba. Děti také ochutnávaly ředkev, rukolu či salát polníček. O každém ovoci jsme si s žáky povídali, testovali jeho chuť a vůni. Veškeré ovoce i zelenina skoro okamžitě zmizely, dokonce i to exotické a neznámé.
S dětmi jsme se shodli, že by se tato akce měla opakovat častěji. Cílem tohoto projektu je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce a zeleniny, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí, zlepšit zdravotní stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

 


Ochutnávka exotického ovoce a zeleniny

Ochutnávka exotického ovoce a zeleniny

Ochutnávka exotického ovoce a zeleniny

 

Více foto zde

 


6

Recitační soutěže

Dne 16. 3. 2017 se konalo od 9,00 hod. v SKC Nýřany okresní kolo recitační soutěže. Do okresního kola postoupili vítězové školních kol. Ze Základní školy v Blatnici postoupily žákyně S. Broučková, K. Galková a A. Poláková.

 

Diplom Anna Poláková
Diplom Anna Poláková
Diplom Světlana Broučková
Diplom Světlana Broučková
Diplom Kristýna Galková
Diplom Kristýna Galková
   

 

 

 


7

Projekt Kraj pro bezpečný internet má své oceněné

Vyhlášení vítězů a předání cen vylosovaným řešitelům soutěžního kvízu a vítězným školám s nejvyšší účastí jejích žáků v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet se uskutečnilo ve středu 16. prosince 2015 v sále zastupitelstva na krajském úřadě v Plzni. Ceny předávali náměstek hejtmana Ivo Grüner a za společnost Microsoft Václav Koudele. Společnost Microsoft dodala pro vítěze ceny, kterými jsou X-Box, tablet s klávesnicí a mobilní telefon. Plzeňský kraj věnoval finanční odměny zúčastněným školám.
"Internet je v současné době mocné médium a jeho sílu nelze podcenit a stejně tak jeho nebezpečí. Proto jsme velice rádi, že se do soutěže v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet zapojilo takové množství žáků z Plzeňského kraje. Dokázali tím, že internet znají a nepodceňují," uvedl náměstek hejtmana Ivo Grüner.
Vítězní žáci

  1. Tereza Spurná, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Plzeň
  2. Lukáš Hanák, Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň
  3. Tereza Czielová, Gymnázium J. Š. Baara, Domažlice

Vítězné školy (obdržely finanční dary ve výši 20 000 Kč od Plzeňského kraje):

  1. kategorie základní školy do 100 žáků: Základní škola a Mateřská škola Všeruby
  2. kategorie základní školy od 101 do 299 žáků: Základní škola Blatnice
  3. kategorie základní školy od 300 žáků: Základní škola Hornická, Tachov
  4. kategorie střední školy: Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň

Nad rámec pravidel soutěže, za nejvyšší absolutní počet zúčastněných žáků, byla také oceněna Střední průmyslová škola strojnická a Střední odborná škola profesora Švejcara Plzeň, která získala finanční dar ve výši 20 000 Kč od Plzeňského kraje.
O projektu Kraje pro bezpečný internet
KPBI je projekt Asociace krajů České republiky, do kterého je v jeho druhém ročníku zapojeno již 10 krajů. Odbornými partnery jsou Národní centrum bezpečnějšího internetu a Microsoft.
Letošní ročník byl primárně zaměřený na žáky. Nicméně připraveno bylo 38 elearningových lekcí pro žáky, učitele, sociální pracovníky, rodiče a dospělé, zaměstnance a příslušníky Policie ČR.
Do soutěžního kvízu se zaregistrovalo celkem 21.301 žáků základních a středních škol, z nichž soutěžní kvíz úspěšně absolvovalo 8.837. Z tohoto počtu bylo 2.505 žáků z Plzeňského kraje, který se tak stal suverénně nejúspěšnějším ze všech krajů. V rámci soutěže bylo 37 žáků oceněno věcnou cenou (10× herní konzole XBOX, 10× tablet Acer, 17× mobilní telefon Lumia). Ceny do soutěže věnovala společnost Microsoft.
Více informací najdete na webu www.KPBI.cz

 

Bezpečný internet
Bezpečný internet
Bezpečný internet
Bezpečný internet
   

 

Zdroj: Plzeňský kraj

 


8

HEJTMANŮV POHÁR – 1. MÍSTO V KRAJI

Velmi radostná zpráva dorazila do školy na konci školního roku. Díky úsilí našich žáků a vyučujících v hodinách tělocviku naše škola zvítězila v Hejtmanově poháru pro Plzeňský kraj. Tato soutěž, která spočívala v co nejrychlejším zdolání překážkové dráhy, se letos konala poprvé. ZŠ Blatnice získala 1870 bodů a kromě prvního místa v kraji se umístila na třetím místě v celorepublikovém žebříčku. Originální pohár a finanční odměna 10.000,- Kč bude naší škole předána v září. Už teď se těšíme, že nový školní rok začneme úspěchem. A rozhodně si nenecháme ujít pokračování a přihlásíme se i do druhého ročníku.

 


9

OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ – ZHODNOCENÍ

Dlouhodobý sportovní projekt Olympijský víceboj, do jehož druhého ročníku se naše škola zapojila, byl ukončen. S 98 % zapojenými žáky získala naše škola stříbrnou medaili. Žáci soutěžili v obou pololetích v různých disciplínách. Mladší žáci dále vyplňovali Sportovní žákovské knížky, za jejich odevzdání získali originální pexeso s postavičkami Čtyřlístku. Žáci, kteří splnili všech 8 disciplín, se také mohou těšit na další sportovní vysvědčení, v němž si budou moci porovnat své výsledky za druhé pololetí s celorepublikovým průměrem i spolužáky. Věřím, že soutěž přinesla všem radost z pohybu, připravila jim zábavné hodiny tělesné výchovy a motivovala k dalším výkonům. Uvidíme, jaké disciplíny si pro nás organizátoři soutěže připraví na příští rok, ale jistě se budeme těšit.

 

Fotogalerie ZŠ Blatnice

 

Medaile

 


10

BRÁNA DO VESMÍRU

Štěstí se usmálo na paní učitelku Boudovou, která soutěžila s Plzeňským deníkem o vstupenky na pražskou výstavu Brána do vesmíru. V soutěži naše škola zvítězila a zmíněné vstupenky získala. Devatenáct žáků se tedy může těšit, že se za vesmírem do Prahy vypraví. Akce se zúčastní 6. třída, kde je paní učitelka Boudová třídní a dále vybraní žáci, kteří pomáhali s přípravou předchozích akcí, či se jinak zasloužili. Naše výprava za vesmírem proběhne 16. 6. 2015.

 

Fotogalerie ZŠ Blatnice

 


 

 

 

 

 

 


GDPR
Označení pověřence
MAS Radbuza, z.s.
nám. ČSA 24,
333 01 Stod
IČ: 22897461
Telefon +420 720 021 963
Telefon +420 725 830 833
Email gdpr@mas-radbuza.cz
  Více info ZDE
Fotogalerie
Fotogalerie
Odkazy