6. TŘÍDA / výtvarná výchova / Lenka Hobelová

V posledních hodinách výtvarné výchovy jsme se věnovali mexické malířce jménem Frida Kahlo. Povídali jsme si o jejím životě a ukazovali si některá její díla. Každý z žáků pak dostal kousek z jejího autoportrétu a ten překreslil. Nakonec jsme jednotlivé díly poskládali jako puzzle. Ve fotogalerii můžete porovnat náš výsledek s originálem.

Opět jsme propojili výtvarnou výchovu s hudební výchovou. Tentokrát se žáci seznámili s abstraktním uměním a pastelem kreslili své pocity ze znějící skladby A. Vivaldiho.

Propojili jsme výtvarnou výchovu s hudební výchovou a kreslili / malovali jsme hudební nástroje, které někteří žáci doplnili ještě o noty. Ve fotogalerii můžete vidět akordeon, balalajku, loutnu, akustickou i elektrickou kytaru, banjo, harfu, housle, klarinet, flétnu, dudy, pozoun, tamburínu, xylofon, rumba koule, triangl, djembe a celou bicí...

Na poslední hodinu letošního roku jsme se šli ohřát do tepla třídy a kreslili vánoční ozdoby se zimním motivem. Kdo chtěl, mohl si vytvořit vánoční řetěz z barevného papíru. Vše je nyní k vidění v prvním patře v hlavní budově školy.